Rrahje brutale në Mitrovicë: Disa të rinj bëhen për spital, njërin e shqelmojnë në kokë teksa është shtrirë

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Një rrahje brutale ka ndodhur në mes disa të rinjve në qytetin e Mitrovicës, natën e Vitit të Ri

“Jepi zë” ka arritur ta sigurojë videon, ku shihet përleshja e të rinjve në mes vete, ndërsa rasti ka ndodhur tek rrethrrotullimi i dytë, apo siq njihet nga qytetarët mitrovicas, tek “banesa e kuqe”.

Sipas raportuesit, i cili edhe ka dërguar videon, në këtë përleshje ishte përdorur edhe thika, ku njëri nga këta të rinj ishte plagosur.

Në video shihet edhe rrahja brutale që i bëhet, njërit i cili qëndron i shtrirë, derisa tjerët e godasin me shkelma.

Me të filluar vitit 2022 në qytetit e Mitrovicës ishin raportuar disa incidente në mes të rinjve.

Ndryshe viti 2021 ishte ndër më të tragjik për qytetin e Mitrovicës, pasi përgjatë këtij viti janë shënuar pesë viktima nga përleshje të ndryshme.

Video nga përleshja:

Të fundit

OBSH jep një lajm të mirë: Kufizimet dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). OBSH ka publikuar një...

Ndalon dhimbjen menjëherë por OKI ka efekte anësore serioze

Medikamenti  OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më të kërkuarit pothuajse në të gjitha barnatoret e vendit. Ani pse efekti i tij për ndaljen e...

Lajme të tjera