Rrahja mes dy familjeve në Mitrovicë: 55 vjeçari theri me thikë një 17 vjeçar

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Dje rreth orës 18:45 në Mitrovicë është plagosur një person si pasojë e një mosmarrëveshjeje ndërmjet dy familjeve, të cilët janë involvuar në rrahje.


“Policia në Mitrovicë, ka pranuar informacion për të shtëna me armë të zjarrit në rrugën ‘Lumi’ në Mitrovicë. Nga hetimet e para nga vendi i ngjarjes, janë hasur njolla gjaku dhe dy gëzhoja”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Tutje policia ka njoftuar se janë arrestuar dy persona të dyshuar H.G., 55 vjeçar dhe F.T., 17 vjeçar, ku i dyshuari i parë me mjet të fortë(thikë) ka goditur viktimën.

Viktima është trajtuar në spitalin rajonal Mitrovicë dhe për mjekim të mëtutjeshëm është dërguar në QKUK Prishtinë. Kurse te i dyshuar i dytë i mitur F.T është gjetur një pistoletë dhe një karikator me tre fishek, të cilat nga policia janë konfiskuar si provë materiale. Në vend të ngjarjes kanë dal njësia e hetimeve rajonale se bashku me prokurorin e shtetit.

Me vendim të prokurorit të shtetit, të dyshuarit H.G., 55 vjeçar është iniciuar rasti “Vrasje në tentativë” dhe ndaj të dyshuarit të dytë, F.T., 17 vjeçar është iniciuar rasti me veprat: Mbajtje në pronësi, kontroll, ose posedim i paautorizuar i armëve, Përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm dhe Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, me vendim të prokurorit të dy të dyshuarave ju caktohet masa e ndalimit policor.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera