Raportimi i “Jepi zë” alarmon Bahtirin: Kthehet drejtoresha që kishte ofruar dorëheqje

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Drejtoresha Zybejde Gogoli-Latifi që nga java e shkuar kishte dhënë dorëheqje për shkak të presioneve për pranim të nxënësve. Mirëpo, ajo sot doli në punë.


“Jepi zë” ka mësuar se ajo dorëheqjen e kishte ofruar, mirëpo nuk ishte pranuar nga Drejtoria e Arsimit dhe si e tillë, ajo ka mbetur në pozitën ku ishte.

E se drejtoresha ka pasur presione për të pranuar nxënës pa kritere, e konfirmon edhe vet Agim Bahtiri. Ai i jep përkrahje për, siç thotë ai, të vazhdojë me punë dhe asesi të mos lejohet ndonjë ndikim nga jashtë për pranim të nxënësve.

“E keni mbështetjen time plotësisht drejtoreshë që të vazhdoni më tutje për punën e filluar dhe përkushtimin tuaj, në zbatimin dhe respektimin e kritereve, dhe asesi të mos lejohet ndonjë ndikim nga jashtë në pranimin e nxënësve. Sepse vetëm në këtë mënyrë do të përmirësohet gjendja në arsim që të jetë sa më cilësore dhe produktive”, tha ndër të tjerash kryetari Bahtiri.

Sidoqoftë, “Jepi zë” ka mësuar se lista për pranim kishin dërguar nga parti të ndryshme, mirëpo nuk janë përjashtuar ndikimet edhe nga Komuna.

Ndryshe, “Jepi zë” kishte konfirmuar dje dorëheqjen e drejtoreshës Zybejde nga zyrtarë të shkollës, mirëpo pas presionit publik ajo ka vendosur të dalë në zyrë.

- Advertisement -

Të fundit

Shpërthen COVID-i në Mitrovicë, 21 raste vetëm sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të...

Lajme të tjera