Pronari 53 vjeçar i një marketi në Mitrovicë e sulmon seksualisht punëtoren 18 vjeçare, Policia e liron

Zëri qytetar

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

Një sulm seksual ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në një market në qendër të Mitrovicës.

“Jepi zë” ka mësuar se pronari 53 vjeçar i marketit(emër i njohur për redaksinë), e ka prekur në pjesë intime dhe ka tentuar ta puth punëtoren 18 vjeçare.

Ngacmimi ka ndodhur rreth orës 19:00 në market, ndërkohë që rasti është raportuar në Polici rreth orës 00:00.

Policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin për “Jepi zë”, duke thënë se një person është arrestuar për këtë rast.

Mirëpo, ani pse dyshohet për sulm seksual në vend të punës, i dyshuari 53 vjeçar është liruar nga Policia me urdhër të prokurorit.

“Viktima f/kosovare ka raportuar se është ngacmuar seksualisht nga i dyshuari m/kosovar, i dyshuari është intervistuar dhe është liruar në procedurë të rregullt!
Rasti nën hetime”, ka thënë Avni Zahiti për “Jepi zë”.

Mirëpo, në raste të tilla, lirimi i të dyshuarve është kritikuar. Zakonisht të dyshuarit për ngacmim seksual ose dhunim janë dërguar në mbajtje për të paktën 48 orë.

Duhet theksuar se muaj më parë u protestua në Mitrovicë, pasi një vajzë u dhunua nga dy persona. Kritika kishte edhe për lirimin e menjëhershëm të të dyshuarve.

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Lajme të tjera