Projekti i Stadiumit Olimpik “Adem Jashari” prezentohet edhe në selinë e UEFA-së

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Sot në selin e UEFA u prezentua projekti i Stadiumit Olimpik “Adem Jashari’’ në Mitrovicë.

Delegacioni nga Kosova tregoi projektin para zyrtarëve të UEFA-së, që stadiumi të ngrihet nga kategoria II në kategorinë IV në pajtushmeri me rregulloret e UEFA-së.

Zyrtarët e UEFA-së u pajtuan me Projektin Ideor (concept design) që te vazhdohet me procedura sipas kontratës me kontraktoret me qëllim që stadiumi të ndërtohet sipas planit dinamik të planifikuar që të përfundojë në vitin 2021!

Institucionet e Kosovës po punojnë intensivisht që të përmbushin të gjitha kriteret e parapara me standarde në fushën e infrastrukturës së sportit, thuhet nga Iber Alaj-Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera