Portieri i papërsëritshëm që ka pasur qyteti buzë Ibrit

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

1-shi në fushë, 1-shi në qytet, 1-shi kudo.
Portieri nga Mitrovica më i miri në Kosovë, i shpallur edhe zyrtarisht në vitin 2012.

Kampion me skuadrën e tij, fitues i kupës e supërkupës, pjesëmarrës edhe në Ligën e Kampionëve, shkruan Zëri i Mitrovicës

Me pritjet e tij në stilin e Manuel Neuer, gëzoi shpesh zemrat e sportdashësve në Mitrovicë, duke shpëtuar skuadrën e tij nga golat e sigurta e duke kontribuar në fitore të shumta.

Fjala është për Enis Manxhollin, personaliteti që sot gëzon respektin kudo në Mitrovicë, për sjellje, cilësi, kulturë dhe pregaditje të lartë sportive dhe shkollore.

Historia do ta shënoj si portierin e papërsëritshëm që ka pasur qyteti buzë Ibrit.

- Reklama -

Të fundit

Ndryshohet ligji, shteti ua ndal Devollëve monopolin në homologim

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete. Pro këtij plotësim-ndryshimi kanë votuar 70 deputetë. Me këtë votim i është hapur...

Lajme të tjera