Policia e konfirmon “luftën” me kallasha në Shipol, nuk ka të lënduar

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Një incident ka ndodhur para pak minutash në lagjen Shipol të Mitrovicës.

Disa persona janë gjuajtur me armë të gjata, por për fat nuk raportohet për viktima, shkruan “Jepi zë”.

Gazeta ka mësuar nga burime të sigurta se aty janë përdorur armë të llojit kallash.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë, Avni Zahiti, i cili ka treguar se janë gjetur edhe gëzhoja.

“Sonte rreth orës 22:00, është raportuar se në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Mitrovicë, ishin dëgjuar të shtëna, njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku në cilësi të provës materiale kanë gjetur një gëzhoj. Nga inflrmacionet e deritanishme nuk raportohet për të lënduar”, ka thënë Zahiti për “Jepi zë”.

Ndërkohë, dëshmitarët i kanë thënë gazetës se nuk dihen motivet e ngjarjes, por mësohet se të përfshirë janë pronarët e dy bizneseve të njohura në Mitrovicë.

Sipas tyre, ata janë pronarët e një kompanie të taksive dhe një kompanie që shet pjesë të veturave.

Policia po vazhdon të qëndrojë në vendin e ngjarjes dhe po heton shkaqet.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera