Pas raportimit të “Jepi zë”, biznesmeni mitrovicas ia paguan borxhin e rrymës qytetarit që rrezikonte burgun për 200 euro

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Vetëm pak orë më parë “Jepi zë” raportoi për një rast social, ku kryefamiljari Nexhat Ademi rrezikonte burgun për shkak të borxhit të rrymës.

Menjëherë në adresë të gazetës është lajmëruar biznesmeni mitrovicas, Besart Baruti, dhe ka marrë obligimin ta shlyejë këtë borxh.

Ademi, ka falendruar biznesmenin për ndihmën dhe portalin “Jepi zë” për publikimin e lajmit.

Poashtu duhet theksuar se individ dhe grupe tjera janë lajmëruar që vullnetarisht ta ndihmojnë Ademin, por nuk ka qenë e nevojshme, pasi tashmë borxhi është shlyer.

Ndryshe Gjykata Themelore në Mitrovicë e kishte dënuar Nexhatin me 200 euro për mospagim të rrymës por ai nuk kishte mundësi ta paguajë, dhe po rrezikonte ta vuajë dënimin me burg. Atij i ishte thënë që deri më 5 nëntor të lajmërohet në Hajvali për vuajtjen e dënimit me burg.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera