Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang Bardhi”

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Në gjimnazin “Frang Bardhi” në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve.

“Jepi zë”, ka raportuar për disa incidente, ndërsa rasti i fundit ka qenë më i madh, pasi nga rrahja u përdor edhe thika.

Këto probleme kanë bërë që patrulla të Policisës së Kosovës të shtojnë prezencën në këtë pjesë, ndërsa ka edhe policë që po qëndrojnë pranë shkollës.

Nxënës të kësaj shkolle kanë dërguar edhe fotografi në “Jepi zë”, ku shihen policë të uniformuar që po qëndrojnë pranë shkollës së mesme.

Ndryshe nga raportimi i gazetës, policia ka nisur hetimet për rrahjet që kanë ndodhur kohë më parë, ndërsa ditëve në vijim priten angazhime shtesë dhe kontrollime nëpër shkolla, me qëllim të evitimit të incidenteve.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera