Para dy javësh një person tentoi t’i priste gypat e oksigjenit në Spitalin e Tetovës

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Para dy javësh në Spitalin e Tetovës një person tentoi t’i priste gypat e oksigjenit të cilët furnizonin qendrën modulare për trajtimin e pacientëve me Covid-19.

Zjarri që shpërtheu mbrëmë në qendrën modulare Covid-19 në Spitalin e Tetovës dyshohet se la të vdekur mbi 10 pacientë, ndërsa në mesin e viktimave raportohet se ka edhe staf mjekësor e familjarë të pacientëve.

Mbi 10 të vdekur nga shpërthimi i zjarrit në Spitalin e Tetovës, ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.

Në mesin e viktimave në Spitalin e Tetovës dyshohet se ka edhe staf mjekësor
Numri i saktë i viktimave ende nuk është konfirmuar. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipqe ka deklaruar se zyrtarisht dihet për 10 viktima, por numri mund të rritet.

Me rastin po merren pesë prokurorë për të mësuar shkaqet e këtij shpërthimi të fuqishëm, nga i cili mbetën të lënduar poashtu disa pacientë të tjerë.

Por para dy javësh në këtë spital një person tentoi t’i dëmtonte gypat e oksigjenit. Policia dhe prokuroria kishin deklaruar se nga hetimet nuk kanë gjetur asnjë gjurmë të personit që ka tentuar të bëj këtë veprim.

I njëjti kishte arritur të priste dy gypa të oksigjenit të cilët furnizonin sallat e urgjencës së re të spitalit, të cilat për fat të mirë ende nuk janë vënë në funksion.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera