Numërohen 94% të votave në Mitrovicë, ky është rezultati

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po vazhdon numërimin e votave me një ritë të shpejtë.


Deri tani janë numëruar 94.23% të votave në Mitrovicë, duke sjellur të dhëna nga 29448 vota.

Sipas KQZ-së, kur janë numëruar 94.23% të votave, PDK është e para me 34.56%, ndërkaq e dyta është VV-ja me 33.71%.

Ndërkohë, LDK-ja është vetëm e treta me 22.95%, ndërkaq AAK-PSd me vetëm 3%.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera