Numërohen 100% të votave në Mitrovicë: PDK e para, VV e dyta, LDK e treta

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Në Mitrovicë janë numëruar 100% të votave, apo thënë në shifra, janë numëruar 31.254 vota.


Sipas KQZ-së, parti e parë në Mitrovicë ka dalë PDK-ja me 34.4% apo 10751 vota, VV e dyta me 33.68% apo 10527 vota. Pra, PDK prinë vetëm me 224 vota.

Ndërkaq, parti e tretë është radhitur LDk-ja e Vjosa Osmanit. Ajo në vendlindjen e saj ka marrë 23.1% apo 7228 vota.

Sidoqoftë, numri i përgjithsëhm i atyre që kanë votuar në Mitrovicë ka qenë 33 mijë e 774 vota, apo 40.7% e qytetarëve me të drejtë vote. Nga ky numër, 1578 kanë qenë të pavlefshme.

Ndryshe, duhet theksuar se akoma nuk janë numëruar votat me kusht dhe votat e diasporës, të cilat mund ta ndryshojnë rezultatin në këtë komunë./Jepize.com

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera