Një nga viktimat e sotme nga virusi, është edhe një kosovar nën 29 vjeç

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

21 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në vendin tonë.


Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë në mesin e të vdekurve është edhe një person i moshës 20-29 vjeç.

Bazuar në këto të dhëna, një tjetër person i takon moshës 30-39 vjeç, një i moshës 40-49 vjeç, pesë viktima janë të moshës 50-59 vjeç, tre të moshës 60-69, shtatë 70-79 dhe tri viktima janë të moshës mbi 80 vjeç.

Ndryshe, gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 1 mijë e 278 raste të reja me COVID-19.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera