Një nga të lënduarit nga shpërthimi i bombës në veri është kapiteni i Njësive Speciale, Besart Ahmeti

Zëri qytetar

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sot gjatë aksionit në Veri të Mitrovicës ka pasur shpërthime të granatave, ku si pasojë 6 policë janë lënduar.

Një nga të lënduarit nga shpërthimi i bombës në veri është kapiteni i Njësive Speciale, Besart Ahmeti, mëson Kallxo.com.

Policët e lënduar kanë marr trajtimin mjekësor menjëherë në Spitalin e Mitrovicës. Lajmin për lëndimin e policëve e ka konfirmuar vet Policia e Kosovës me anë të një komunikate.

“Si pasojë e gjuajtjeve me mjete të ndryshme vdekjeprurëse drejt zyrtarëve policorë, deri më tani janë raportuar se (6) zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime trupore, prej tyre (5) zyrtarë të nacionalitetit shqiptar dhe (1) i nacionalitetit serb”, thuhet në njoftim.

Besart Ahmeti kishte udhëhequr Njësinë Speciale edhe në aksionin në Bërnjak pas vendosjes së barrikadave të protestuesve serb që kundërshtonin reciporcitetin e targave.

Të fundit

Vendos KQZ, në 23 vendvotime do të rinumërohen votat

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të rinumërohen 23 vendvotime të zgjedhjeve të lokale të 17 tetorit. Tetë nga vendvotimet janë për kryetar komune,...

Lajme të tjera