Nga ora 11:00, e tërë Mitrovica pa ujë

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

I gjithë qyteti do të mbes pa ujë që nga ora 11:00, për shkak të disa punimeve që Ujësjellësi do të kryejë në gypin kryesor në Shipol.

Sic njoftojnë ata, qyteti do të mbetet pa ujë për 4 orë, nëse gjithcka shkon sipas plani, shkruan Jepize.com.

Ndërkohë, Ujësjellësi njofton se problemi në Kciq të Madh nuk do të rregullohet as sot, pasi nuk po mund të rregullohet pëlcitja e gypit kryesor të furnizimit.

NJOFTIM i plotë:

1. Sanimi në gypin kryesor me diameter 700mm ne Shipol pritet te filloj nga ora 11:00 dhe parashihet te zgjasë deri ne ora 15:00 nëse gjithçka shkon sipas planit te parapare. Gjatë kësaj kohe do të ndalet prodhimi/trajtimi i ujit ne Ipiantin për Trajtimin e Ujit ne Shipol dhe tere Mitrovica do te mbetet pa uje te pijes.

2. Mungesa e ujit te pijes ne Kqiç, sipas te gjitha gjasave do te vazhdoj edhe sot si pasoje e pelcitjes se gypit kryesor furnizues.

- Reklama -

Të fundit

Kosovarja nën 16 vjeç lind fëmijë në QKUK, babai iku

Në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka lindur një vajzë nën 16 vjeç. Sipas raportit të Policisë e mitura është nga...

Lajme të tjera