“Nëse largohem prej punës, dikush duhet me vdekë” – Kërcënime në Komunën e Skenderajt, Policia nis hetimet

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Një ngatërresë mes dy zyrtarëve në Kuvendin Komunal të Skenderajt ka kaluar në kërcënime, për çka Policia ka nisur hetimet.

Sinjali mëson se rasti ka ndodhur dje, në zyrat e kësaj komune, ku një zyrtar dyshohet për kanosjen e një zyrtareje, në lidhje me vendin e punës.

I dyshuari Z.M., zyrtar në komunë dyshohet se e ka kërcënuar kolegen e tij me fjalët se “nëse largohem nga vendi i punës, dikush duhet me vdekë”.

Përballë këtij kërcënimi serioz, zyrtarja viktimë ka pritur kërkim-falje nga i dyshuari, por meqë i njëjti s’e ka bërë, ajo ka vendosur ta denoncojë në stacion policor.

Policia është vënë në veprim me t’u raportuar rasti dhe ka ftuar të dyshuarin për të dhënë deklaratë lidhur me rastin.

Siç mëson Sinjali, zyrtari i komunës e ka mohuar tërësisht pretendimin e viktimës, duke mos e pranuar se e ka kërcënuar në zyrën e saj.

Prokurori i Shtetit ka vendosur që këtë rast ta iniciojë si kanosje dhe zyrtari i komunës të hetohet në procedurë të rregullt.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera