Nëna dhe fëmija 5-vjeçar nga Mitrovica ndihmohen me ushqim, jorgan, batanije e para në këto ditë të ftohta dimri

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Iniciativa Zgjatma Dorën sonte ia ka siguruar nënës dhe fëmijës së saj 5-vjeçar gjërat e nevojshme për ngrohje, jorgan, batanije, jastëk, ushqim, produkte higjenike dhe veshmbathje.

Kështu është bërë e ditur përmes një postimi në Facebook ku janë publikuar edhe fotografi nga ndihmat që janë dërguar në shtëpinë ku gruaja po qëndron bashkë me fëmijën e saj, shkruan “Jepi zë”.

“Mbushim shtëpinë me ushqime dhe zemrat e njerëzve me dashuri.
Këtë gjë vullnetarët tanë dinë ta bëjnë më së miri”, shkruhet në njoftim.

Tutje kanë falenderuar bizneset dhe donatorët të cilët iu përgjigjën kërkesave dhe ndihmuan familjen me gjëra të nevojshme.

Postimi i plotë:

Çdo ditë vazhdojmë të jemi edhe më pranë njerëzve që kanë nevojë për dikë tjetër.
Për ty, për të gjithë ne.

Mbushim shtëpinë me ushqime dhe zemrat e njerëzve me dashuri.
Këtë gjë vullnetarët tanë dinë ta bëjnë më së miri.

Fal bamirësve sot në mbrëmje Nënës me fëmiun 5 vjeçar iu siguruan gjërat e nevojshme si ngrohje( nxemje elektrike) jorgan, batanije, jastëk, ushqim, produkte higjienike dhe veshmbathje.

Falemnderojmë bizneset dhe donatorët të cilët iu përgjigjen kërkesës sonë dhe ndihmuan familjen me gjëra të nevojshme.

X.Z pako ushqimore dhe higjienike
F.Z 200 €uro
A.G 2 Nxemëse elektrike

Bashkohuni me ne për t’u bërë pjesë e nismës humanitare në Mitrovicë.
Sëbashku me ju për më shumë dashuri dhe më pak dhimbje.

Iniciativa Zgjatma Dorën – Mitrovicë

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera