Mitrovicë: Tentoi ta rrah gruan e tij, arrestohet nga policia

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Policia në Mitrovicë ka arrestuar dje rreth orës 11:00 një person pasi i njëjti ka kanosur gruan e tij.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti kishte kanosur bashkëshorten e tij, viktimën femër kosovare”, thuhet në raportin e Policisë.

I dyshuari pas intervistimit në lidhje me rastin, me rekomandim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt ndërsa rasti vazhdon të hetohet.

Raste të dhunës në familje kanë filluar të jenë të shpeshta dhe hiç më larg se javën e kaluar një nga to përfundoi me fatalitet, pasi një burrë vraun gruan e tij në Llaushë të Skënderajt, disa ditë pasi u lirua nga Policia pas lajmërimit nga gruaja.

Të fundit

Lajme të tjera