Mitrovicasi tmerrohet, e gjuajnë me armë zjarri derisa po lëvizte me veturë

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Mbrëmë, rreth orës 21:00, në rrugën për te Kampi Danez në Mitrovicë, ka pasur të shtëna me armë zjarri.

Sinjali mëson se disa persona dyshohet se kanë gjuajtur me armë zjarri në drejtim të një veturë e cila ishte në lëvizje.

Në veturën që u qëllua nga të dyshuarit, ndodhej viktima, i cili u shqetësua jashtëzakonisht shumë, pasi dëgjoi të shtënat me armë.

Shoferi i veturës ka vendosur ta denoncojë rastin në Polici, me shpresën se të dyshuarit do të kapen sa me shpejtë dhe të zbulohet se cili është motivi i rastit.

Sipas burimeve te Sinjalit, viktima ka deklaruar se nuk ka ndonjë problem me dikë, qe mund t’i shkaktonte një rrezik kaq të madh për jetën, siç është gjuajtja me armë në drejtim të tij.

Njësia e Hetimeve ka marrë deklaratën e ankuesit i cili e ka përshkruar momentin kur ndodhi ngjarja dhe u përball me të shtënat, ndërsa me urdhër të Prokurorit është iniciuar rasti si “kanosje”.

Sinjali mëson se nga te shtënat ne armë, dëme ka pësuar vetura me te cilën po lëvizte viktima, duke u dëmtuar për shkak të predhave.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera