Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive.

Sinjali raportoi mbrëmë se rasti dyshohet se ndodhi derisa një i ri nga Mitrovica Veriore po kalonte kah ‘korza’ me të dashurën e tij, kur u përballë me sulm nga një qytetar. I dyshuari fillimisht nuk u identifikua, por pas veprimeve hetimore është zbuluar se për kë bëhet fjalë.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se personi që dyshohet se sulmoi viktimën, në mes të shëtitores në Mitrovicë, është Arlind Osmani. Sipas burimeve, i dyshuari është identifikuar nga viktima, me ç’rast Policia është vënë menjëherë në veprim dhe ka prangosur të dyshuarin.

I njëjti është shoqëruar në stacion policor, për të dhënë deklaratën e tij për motivet mbi të cilat dyshohet se e sulmoi të riun.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, ndaj të dyshuarit është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh dhe më pas do të merren veprimet e tjera ligjore.

Të fundit

Lajme të tjera