Mitrovica si Kolumbia: Përveç Shupkovcit, Policia gjeti drogë edhe në një shtëpi në Zhabar

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Policisë së Kosovës i ka dalur punë gjatë ditës së djeshme në Mitrovicë, pasi kanë kryer disa bastisje në vende të dyshuara për drogë.


“Jepi zë” mëson se cak i bastisjes së njësitit kundër drogave ka qenë edhe një shtëpi në Zhabar.

Aty është bastisur një shtëpi, pasi dyshohet se një person me iniciale A.K kishte kultivuar substance të ndaluara me ligj.

Gazeta mëson se bastisja në shtëpinë e dyshuar u bë me urdhër të Gjykatës.

Sidoqoftë, gjatë ditës së djeshme u kry edhe një bastisje nga ky njësit. Cak ishte një shtëpi në fshatin Shupkovc, ku u gjetën bimë kanabisi si dhe makineri për grirjen e marihuanës.

- Reklama -

Të fundit

Kosovarja nën 16 vjeç lind fëmijë në QKUK, babai iku

Në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka lindur një vajzë nën 16 vjeç. Sipas raportit të Policisë e mitura është nga...

Lajme të tjera