Marketet e Mitrovicës të mbushura me produkte të prishura, Inspektorati në gjumë

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Nëpër marketet e Mitrovicës për çdo ditë po hasen produkte pa afat, e madje edhe të prishura dhe me krimba.

Dje dhe sot “Jepi zë” ka raportuar për dy raste, të cilat janë adresuar nga qytetarët.

Mirëpo, Inspektorati i Komunës së Mitrovicës po qëndron në gjumë, pasi është në përgjegjësi të tyre për të kryer kontrolle.

Deri tani, sipas qytetarëve, marketet nuk po kujdesen për shëndetin e tyre pasi nuk po ka kontrolle. Ata kërkojnë që një gjë të tillë ta bëjë Komuna.

Sidoqoftë, një rast që u konsiderua pozitiv, ishte koha kur Inspektorati kapi qindra kilogramë mish të prishur në disa markete në Mitrovicë.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera