LDK-ja dështon në Mitrovicë, asnjë deputet nga ky qytet

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Dega e LDK-së në Mitrovicë ka pësuar një debakël në zgjedhjet e 6 tetorit, pasi nuk ka arritur ta dërgojë asnjë deputet.Sipas listave të siguruara nga “Jepi zë”, 5 kandidatët nga Mitrovica kanë dështuar.

Sidoqoftë, më i votuari nga pesë kandidatët e Mitrovicës, ka qenë Faton Peci që ka marrë 6532 vota, ndërkaq pas tij vije kryetari i degës, Safet Kamberi, me 5300 vota.

E treta është Flutura Beka-Kamberaj, e cila ka grumbulluar 5011 vota. I katërti ka qenë Fahri Uka me 4024 vota dhe në fund Kujtim Prekazi me 3592 vota./Jepize.com

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera