LAJMI I FUNDIT: Policia e Kosovës gjuajti në veturën Audi Q7 që nuk po ndalej në Leposaviq

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Policia e Kosovës ka gjuajtur me armë zjarri në drejtim të një veture të tipit Audi Q7 në Leposaviq.

Për pasojë janë lënduar dy qytetarë të komunitetit serb, të njëjtit përkundër urdhrit të zyrtarëve policor nuk e kanë ndalur veturën.

Burime të Gazetës Insajderi kanë bërë me dije se brenda veturës ndodhej Dusan Slavic dhe Miljan Delevic. Të njëjtit janë dërguar për trajtim.

Rasti më konkretisht ka ndodhur në afërsi të lumit Bistrica në mes Leposaviqit dhe Zveçanit.

“Policia ka qëlluar mbi një Audi Q7 që nuk ka dashur të ndalojë. Dy serbë u qëlluan dhe po dërgohen për në Krajevë për operacion”, i tha ky burim Insajderit.

Gazeta ka provuar të marrë edhe një përgjigje nga Policia e Kosovës por deri tani nuk janë përgjigjur.

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera