LAJMI I FUNDIT: 2 të plagosur në Mitrovicë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Para pak minutash janë shkrepur disa plumba në rrugën “Evlia Çelebia” në Mitrovicë.

Dyshohet se nga arma janë plagosur dy persona, shkruan “Jepi zë”.

Gazeta ka mësuar se deri tek shkrepja e armës erdhi pas një kacafytje në afërsi të një lokali në këtë rrugë.

Policia dhe ambulanca janë parë në vendin e ngjarjes, ndërkohë që nuk dihet për shëndetin e të plagosurve.

Duhet theksuar se vetëm gjatë kësaj jave, “Jepi zë” ka raportuar disa raste kur janë përdorur armët, dy nga to kanë ndodhur netët e fundit në Shipol.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera