LAJMI I FUNDIT: 2 të plagosur në Mitrovicë

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Para pak minutash janë shkrepur disa plumba në rrugën “Evlia Çelebia” në Mitrovicë.

Dyshohet se nga arma janë plagosur dy persona, shkruan “Jepi zë”.

Gazeta ka mësuar se deri tek shkrepja e armës erdhi pas një kacafytje në afërsi të një lokali në këtë rrugë.

Policia dhe ambulanca janë parë në vendin e ngjarjes, ndërkohë që nuk dihet për shëndetin e të plagosurve.

Duhet theksuar se vetëm gjatë kësaj jave, “Jepi zë” ka raportuar disa raste kur janë përdorur armët, dy nga to kanë ndodhur netët e fundit në Shipol.

Të fundit

Lajme të tjera