Kosovarja u largua nga shtëpia në pikë të natës, vëllai kërkon ndihmë për gjetjen e saj: Ka lënë 4 fëmijë!

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Egzona B. nga komuna e Podujevës është larguar nga shtëpia që nga data 2 janar 2021 rreth orës 1:45 minuta pas mesnatës.

Rastin e ka konfirmuar vëllau i saj, i cili ka kërkuar ndihmën e qytetarëve që t’i ndihmojnë në gjetjen e saj.

Ai njoftoi se Egzona ka lënë katër fëmijë.

Vëllau i saj bëri thirrje që të gjithë ata qytetarë që mund ta kenë parë ose ta shohin ditëve të ardhshmë Egzonën apo të kenë ndonjë informacion për të të lajmërohen në numrin kontaktues 044 136 005.

Ai këtë rast e ka raportuar edhe në Policinë e Kosovës.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera