Kosovarët eskalojnë ndaj Policisë, njëri i godet me veturë

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Policia e Kosovës ka njoftuar për disa raste të dhunës që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme ndaj zyrtarëve policorë.

Sipas Policisë, në Prishtinë është arrestuar një person, pasi që pas një mosmarrëveshje në trafik, i njëjti ka sulmuar zyrtarin policor, i cili ishte  në kryerje të detyrës, shkruan Reporteri.net.

Polici i sulmuar ka pranuar tretman mjekësor, derisa nga i dyshuari është konfiskuar sprej dhe një thikë.

“Prishtinë, 28.10.2021 – 12:55. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që pas një mosmarrëveshje në trafik, i njëjti ka sulmuar zyrtarin policor, të cilët ishin në kryerje të detyrës. Nga i dyshuari është konfiskuar sprej dhe një thikë. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thekson raporti.

Po ashtu, në Prishtinë, gjatë ditës së djeshme është goditur me veturë një polic, i cili ka kërkuar ndihmë mjekësore.

Lexo edhe:  Zogaj thotë se Kurti po ia kalon edhe Fifit të Big Brother me “skandale”
“Raportohet se gjatë tentimit të ndalimit të dyshuarit mashkull kosovar (me urdhër arrest), i njëjti gjatë ikjes me veturë ka goditur zyrtarin policor, viktimën mashkull kosovar i cili ka pësuar lëndime trupore. Zyrtari policor në vetëmbrojtje dhe gjatë tentimit për të ndaluar veturën e të dyshuarit, ka shtënë dy herën në drejtim të veturës. Rasti është duke u hetuar”, njofton Policia.

Një polic është sulmuar dje edhe në Kllokot nga një person i dehur. Zyrtari policor si pasojë e lëndimeve ka pranuar edhe tretman mjekësor.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që në gjendje të dehur ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor viktimën kosovar. Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thekson raporti.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera