Këtu mund t’i ndiqni LIVE rezultatet e KQZ-së

Publikuar më:

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka nisur t’i publikojë rezultatet e para të zgjedhjeve të 6 tetorit.


Për të ndjekur rezultatet kohëpaskohe të cilat publikohen live, mund të ndiqni duke klikuar KËTU.

Kujtojmë se “Exit Pollet” me nga 30 % si të para kanë nxjerrë LDK-në dhe Vetëvendosjen, të tretën PDK-në 22.28, koalicioni AAK-PSD 10.58.

Ndërsa Vetëvendosje ka nisur festën, LDK është shprehur më e rezervuar duke thënë se janë të parët por se do të festojnë pasi të shpallen rezultatet.

JU REKOMANDOJMË