Këto janë tri lokalet në Mitrovicë që u gjobitën nga Inspektorati, njëri pronar u arrestua

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Zyra regjionale në Mitrovicë e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, gjatë vikendit ka realizuar 108 kontrolle për mbikëqyrje të zbatimit të masave anti COVID 19.

Në ketë kontrolle janë shqiptuat 13 gjoba juridike për lokale të gastronomisë të cilat nuk kanë respektuar masat sipas vendimit të fundit të qeverisë.

Po ashtu është hasur edhe në një organizim familjar i cili është ndërprerë. Për shkak të pengimit në punë të inspektorëve pronari i subjektit është arrestuar.

“Jepi zë” ka siguruar edhe fotografitë e lokaleve që janë dënuar, të cilat në vazhdimësi po shkelin masat anti-covid.

“Ftojmë gjithë qytetaret dhe operatoret ekonomikë qe të respektojnë masat gjatë festave të fundëvitit sepse ne të kundërtën do të përballen me organet ligjëzbatuese. Festoni duke mos rrezikuar shëndetin tuaj”, kanë thënë nga AVUK.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera