Kçiqi sërish në panik: Shfaqen hajnat në fshat, banorët thërrasin Policinë

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

(Fotografia është ilustrim)

Vitin e kaluar, banorët e fshatit Kçiq i Madh detyroheshin të bënin roje nga hajnat.

Të njëjtët banorë, janë ankuar në “Jepi zë” se hajnat janë shfaqur sërish në fshat.

Sipas tyre, persona të dyshimtë janë parë në zona të fshatit, për çka kanë njoftuar Policinë.

Policia e Kosovës ka konfirmuar për “Jepi zë” se patrullimi është kryer në fshat pas thirrjes nga banorët.

Zëdhënësi Avni Zahiti i ka thënë gazetës se qytetarët kanë njoftuar Policinë por, sipas tij, nuk janë konfirmuar vjedhjet.

Ai ka shtuar se banorët kishin dyshime se hajnat ishin parë në fshat, ndërkohë që rasti nuk është hapur meqë nuk është kryer ndonjë vjedhje.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera