Kamberi i LDK-së: Rikthimi ndodhi pranë shtatores së Rugovës

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

Tubimi i mbajtur mbrëmë në sheshin “Ibrahim Rugova”, ka mahnitur kandidatët e LDK-së.


Safet Kamberi, kandidat për deputet nga Mitrovica, ka thënë se nuk është e rastësishme që “rikthimi po ndodhë pranë shtatores së Ibrahim Rugovës”.

Sipas tij, LDK-ja po kthehet në ditët e lavdisë.

“Dhe jo rastësisht rikthimi po ndodhë pranë shtatores së Ibrahim Rugovës! Rikthimi në ditët e lavdisë ✌”, ka thënë ai.

- Advertisement -

Të fundit

Agim Bahtiri e shkarkon drejtorin Hysni Ahmeti që vjen nga NISMA

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka vendosur ta shkarkojë drejtorin që vije nga NISMA, Hysni Ahmeti. Nuk dihen...

Edhe një aksident në “rrugën e zezë” në Vushtrri, ka të lënduar

Dy vetura janë përplasur para pak minutash në rrugën magjistrale Mitrovicë-Prishtinë, saktësisht në Vushtrri, ku raportohet për të lënduar. Siç ka mësuar “Jepi zë” nga...

“Nuk po flet” – kjo është gjendja e Skënderit, babait që vrau djalin

Skender Krasniqi dje rreth orës 17:00 ka vrarë me armë zjarri djalin e tij Albert Krasniqi. Pas vrasjes, ai kishte thirrur vet Policinë e...

Albert Krasniqi që u vra dje, kishte vrarë një serb në Graçanicë më 2004

Albert Krasniqi, i cili u vra një ditë më parë dhe i dyshuari i vrasjes është babai i tij, në vitin 2005 akuzohet se...

Kuvendi vendos: Val Deçani do bëhet “Qytetar Nderi” i Mitrovicës e Lindrit Misini “Nderi i Qytetit”

Në muajin janar Mitrovica dhe gjithë Kosova u trondit nga vdekja e Nazlije Sherifiti. Ajo priste t'i bëhet transplant i veshkës. Një djalosh i ardhur...

Lajme të tjera