Imer Mushkolaj uron veteranët e vërtetë, por ka disa fjalë: Turp për ata që blenë certifikata me pare

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Analisti Imer Mushkolaj ka zgjedhur Ditën e Veteranit, për të kritikuar personat që kishin mashtruar me certifikatat e veteranëve.

“Sot është Dita e Veteranit të UÇK-së. Urime krejt veteranëve të vërtetë e turp për të gjithë mashtruesit që certifikatën e veteranit e kanë fitu me dallavere”, ka shkruar Mushkolaj.

Madje ai ka shtruar pyetjen se si ndihen ata që me të vërtetë luftuar, e që përfitojnë e vlerësohen njësoj sikurse edhe mashtruesit.

“Sot është Dita e Veteranit të UÇK’së. Urime krejt veteranëve t’vërtetë, e turp për të gjithë mashtruesit që certifikatën e veteranit e kanë fitu me dallavere, e kanë ble me pare dhe paguhen me pare tonat. Athu qysh nihen sot ata që përnime kanë luftu, por që përfitojnë e vlerësohen njësoj si mashtruesit ordinerë?”, ka shkruar Mushkolaj.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera