I riu nga Deçani me lot në sy: Nazlija në takimin e fundit më tha se bashkë do t’ia dalim

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

19 vjeçarja Nazlije Sherifi ka vdekur dje pas një sëmundje të rëndë. Asaj i duhej transplanti i veshkës, të cilën vendosi të ja dhuroj i riu nga Deçani, Valmir Aliçkaj.


Por dita ditës gjendja e saj shëndetësore veçse u keqësua. Kësisoj e njëjta nuk arriti t’u bëjë ballë problemeve shëndetësore.

Pas varrimit të Nazlijes, ka folur Valmir Aliçkaj, i riu nga Deçani që i ofroj veshkën 19-vjeçares Nazlije Sherifit e cila vdiq në pritje të transplantit.

Valmiri me lot në sy ka thënë se në takimin e fundit Nazlija i ka thënë se do t’ia dalin bashkë dhe me ndihmën e Zotit.

“Mu ka dok shumë shokuese si me pa humbur familjarin më të dashur për mua. Ka qenë shumë pozitive për jetën, asnjëherë nuk e mendonte vdekjen. Ka qenë shumë pozitive, kurrë se kemi menduar që do të vije vdekja te ai person. Dëshirat më të mëdha i kishte të takojë familjen time, të vinte në Deçan, të vazhdonte fakultetin. Takimin e fundit më thoshte vëlla kemi me ja dalë bashkë, shpresat i kam të tij dhe te Zoti”, ka thënë Valmiri në T7, shkruan Reporteri.net.

Instituti i Shëndetit Publik ka thënë se 19 vjeçarja ka vdekur nga coronavirusi, por vëllai i Nazlijes, Ilir Sherifi, mohon që motra e tij të ketë qenë e infektuar me virusin SARS CoV-2.

- Advertisement -

Të fundit

Adriana Matoshi e gatshme të bëjë foto nudo para kandidatit të LDK-së nga Mitrovica

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Fahredin Spahija, i cili është edhe fotograf, ka thënë se do...

Kjo është nëna nga Kosova që lindi trenjakë në Zvicër, mori vëmendjen e zviceranëve

Ardiana Alijaj është nëna e cila lindi trinjakë në orët e para të vitit 2021, duke u bërë kështu një ndër gratë e para...

“Se vdiq edhe zemra jem pa ty”, fjalët prekëse të babait të 15 vjeçarit kosovar që u vra me thikë

Dje rreth orës 10:10, në afërsi të shkollave që ndodhen në lagjen “Bajram Curri” në Prizren, ka ndodhur një incident i rëndë me ç’rast...

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i cili ka ardhur dje nga...

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

Lajme të tjera