Hedhen bomba molotovi në një lokal në veri, zjarrfikësit intervenojnë ta shuajnë zjarrin

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Një diskotekë në qendër të Zubin Potokut është përfshirë nga zjarri mbrëmë vonë.

Dëme të shumta materiale janë shkaktuar, por nuk ka të lënduar, kanë konfirmuar për KoSSev nga zjarrfikësit në këtë komunë.

Zjarri ka rënë në këtë objekt rreth orës 1 pas mesnate dhe zjarrfikësit kanë dalur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Shuarja zgjati më shumë se dy orë, kur më në fund zjarri u lokalizua.

Siç ka bërë të ditur për KoSSev, komandanti i Zjarrfikësve në Zubin Potok, Sasha Bozhoviq, nga ky incident nuk ka të lënduar, përcjell Jepi zë.

Fatmirësisht nuk ka të lënduar, ndërsa dëmet materiale janë të mëdha”, tha ai.

Sipas informacioneve, por ende jozyrtare, mbrëmë në këtë objekt dyshohet se janë hedhur bomba me molotov.


Në anën tjetër, Policia e Kosovës e rajonit të veriut nuk ka informacione për zjarrin, ka shkruar kossev.

(përkthehu dhe përshtati “Jepi zë)

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera