Gruaja kosovare rrah burrin në natën e Bajramit, e bën për spital

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Policia e Kosovës ka arrestuar gjatë ditës së djeshme në grua në Fushë Kosovë për dhunë në familje.

E njëjta, sipas Policisë, jo vetëm dje, por edhe vazhdimësi kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortit të saj.

“Është arrestuar e dyshuara femër kosovare (me sëmundje mendore), pasi që e njëjta në vazhdimësi kishte ushtuar dhunë ndaj bashkëshortit të saj kosovar. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thekson raporti.

Duhet theksuar se rastet e dhunës në familje janë shtuar së fundmi, pasi vetëm javën e kaluar janë regjistruar mbi 20 raste të dhunës në familje.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera