EKSKLUZIVE: “Jepi zë“ sjell rrëfimin e mitrovicasit që përdor marihuanë – analizat i dolën se “bari“ u përzi me një substancë për t’u bërë më i fortë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Një i ri nga Mitrovica që përdor marihuanën, ka rrëfyer ekskluzivisht për “Jepi zë“, se si ishte sëmurë nga substanca që kishte pirë zakonisht.


I riu që është emër i njohur për redaksinë, thotë se kur pinte marihuanë së fundmi, kishte plogështi të madhe që për të nuk ishte fare e zakonshme.

I frikësuar për shëndetin, djaloshi ishte drejtuar për të bërë analiza ku, pasi mori rezultatin, doli se marihuana ishte përzier me një substancë të rrezikshme.

Sipas dokumentit që i ka dhënë personi “Jepi zë“, shihet se vetëm dy vlera kanë rezultuar pozitive. Cannabinid që ka dalë pasi ka përdorur kanabis si dhe vlera e dytë, Phenobarbital, që i është shtuar marihuanës.

E kjo e dyta ishte edhe problemi që e sëmuri të riun. Sipas tij dhe mjekut, kjo substancë përdoret për trajtimin e shkallës më të lartë të epilepsisë.

“Tash e disa vjet, unë herë pas here konsumoj marihuanë. Këto ditët e fundit i kom bo analizat, se u ndijsha plogsht shumë masi që përdorsha herë pas here. Qendra ku i kam bo analizat, e ka konstatu që bari është i stërpikt me një substancë. Ajo e dyta në listë, Phenobarbital, me të cilën trajtohet shkalla më e lartë e epilepsisë”, ka rrëfyer i riu mitrovicas.

Marihuana është lyer me këtë substancë, sipas tij dhe mjekut, “për t’u bërë më e fortë“.

“Dmth që mu bo bari ma i fortë, po i shtojnë kimikate të rrezikshme”, ka potencuar ai.

Sidoqoftë, pikërisht dje në Mitrovicë u realizua një aksion nga njësiti kundër drogave, ku u bastisën disa lokacione të dyshimta. Aty u gjet fije kanabisi dhe marihuanë të gatshme, si dhe pajisje për ta përgatitur.

Aksioni u realizua në fshatin Shupkovc si dhe Zhabar, duke e bërë Mitrovicën kështu zonën ku marihuana prodhohet, qarkullon dhe shitet me të madhe.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera