Edhe sonte jugu në terr burgu, e veriu i Mitrovicës plot dritë

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Kosova po vazhdon të përballet me krizën energjetike, ndërkohë që nga dje kanë nisur reduktimet e ashpra.

Shumë qytetarë janë ankuar se reduktimet po zgjasin më shumë e jo vetëm 2 orë, siç edhe kishte premtuar KEDS, shkruan “Jepi zë”.

Një prej qyteteve më të prekura nga reduktimet po rezulton Mitrovica, e cila sonte është e tëra në terr.

Ndërkohë, veriu i Mitrovicës është i tëri në dritë dhe reduktimet në atë pjesë s’po ndihen. Siç edhe tha një qytetar për televizionet, në veri dje nuk pati fare reduktime e sot vetëm 10 minuta.

Sidoqoftë, duhet theksuar se Qeveria ka paralajmëruar se veriu shpejt do të paguajë rrymë si gjithë qytetarët. Përveç që kjo s’po ndodh, veriu nuk po ka as reduktime.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera