Edhe një kosovare e vdekur në aksident, ishte vetëm 27 vjeçare

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Një vajzë me origjinë nga Kosova ka mbetur e vdekur në aksidentin fatal në Bullgari.

Siç bëhet e ditur ajo është S.B (1994), nga Hani i Elezit.

Kujtojmë se 45 persona kanë mbetur të vdekur dhe 7 të plagosur nga aksidenti.

Autobusi me shtetas të Maqedonisë së Veriut (shumica shqiptarë) që po udhëtonte nga Turqia, është rrotulluar në orët e hershme të së martës në autostradë në perëndim të Bullgarisë e më pas është përfshirë nga zjarri.

Lidhur me rastin ka reaguar edhe kryetari i Hanit të Elezit, Mehmet Ballazhi.

“Tragjedi, trishtim, dhimbje dhe lot! I rëndë lajmi për vdekjen aksidentale në Bullgari të 46 të rinjve shqiptarë nga Maqedonia e Veriut.

Në këto çaste të rënda pikëllimi dhe dhimbjeje, shpreh ngushëllimet më sinqerta për familjet e atyre që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari dhe lus Zotin t’ju falë durim familjarëve dhe shërim të lënduarve”, ka shkruar ai.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera