E turpshme: I thyhet vetura mërgimtarit sapo hyri në Kosovë, i vidhen gjëra me vlerë

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Një mërgimtar që erdhi mbrëmë në Kosovë, e ka pësuar që në të hyrë të vendlindjes.


Në Merdare, hajnat i thyen veturën dhe i vodhën disa gjëra me vlerë, shkruan “Jepi zë”.

Rastin e ka konfirmuar Policia, dhe bëhet fjalë për një vjedhje që ka ndodhur diku në Merdare.

Deri tek vjedhja erdhi pasi mërgimtari u ndal në një vend për të blerë gjëra dhe për të pushuar, por kur u kthye tek vetura e gjeti të thyer.

Duhet theksuar se një vjedhje e veturës së mërgimtarit ndodhi edhe në Suharekë ditën e djeshme.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera