E rëndë: Vdes nga virusi një fëmijë 2 vjeç në QKUK

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Covid-19 i ka marrë jetën edhe një fëmije 2 vjeçar, i cili ishte i shtrirë në klinikën e Pediatrisë.

Kështu ka bërë të ditur përmes një postimi në ‘Facebook’, gazetari për shëndetësi, Bujar Vitija.Sipas tij, fëmija kishte edhe diagnoza të tjera.

“Ka vdekur nje femije dy vjeç ne Pediatri te QKUK-se. Femija ishte i prekur nga Covid-19 dhe fatkeqesisht kishte edhe diagnoza te tjera”, ka shkruar Vitija.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera