E rëndë: Polici kosovar vrau vajzën e tij e pastaj edhe veten

Publikuar më:

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutave ne qytetin e Prizrenit në lagjen “Durmish Asllani”. Policia ka gjetur dy trupa pajetë.


Gazeta merr vesh se polici Sali Mazreku e ka vrarë të bijën e më pas edhe ka kryer vetëvrasje.

Rastin e ka konfirmuar për mediat lokale edhe Faton Alia, drejtor i Policisë në rajonin e Prizrenit.

“Është një rast që ka ndodhur para 20-30 minuta, janë gjetur dy viktima në vend ngjarjes, dhe mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e tyre. Njësitë kanë arritur në vendin e ngjarjes për të kuptuar shkaqet e incidentit. Ende nuk i kemi identifikuar viktimat”, tha ai.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Admir Shala, ka konfirmuar se në Prizren janë gjetur të vdekur dy persona, dhe se njëri nga ta është zyrtar policor.

Shala ka treguar se tashmë Prokurori ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin.

Siç ka thënë Shala dyshohet se relacioni mes dy viktimave është babë dhe bijë.

JU REKOMANDOJMË