E rëndë në Mitrovicë: Babai 65 vjeçar theret me thikë nga djali, përfundon në spital

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Një baba nga Mitrovica e ka pësuar keq mbrëmjen e kaluar, ku u ther me thikë nga i biri pas një zënke që ndodhi në rrugën “Selim Selimi”.


Babai 65 vjeçar ka thirrur Policinë pas sulmit, e më pas është dërguar në Spital për shkak të plagëve, shkruan “Jepi zë”.

Rastin e ka konfirmuar për “Jepi zë”, zëdhënësi Avni Zahiti, i cili ka dhënë detajet e këtij rasti.

“Gjatë natës në Mitrovicë është raportuar një rast “ dhunë në familje”, ku viktima mashkull rreth 65 vjeçar, ka raportuar se pas një zënke ishte sulmuar nga i dyshuari djali i tij. Viktimës i është ofruar tretman mjekësor, sipas mjekut lëndimet e natyrës se lehtë dyshohen të jenë shkaktuar nga një mjet i mprehtë”, thotë Zahiti.

Ndërkohë, mësohet se djali po kërkohet nga Policia për këtë rast, që lidhet me dy vepra “dhunë në familje” dhe “lëndim i lehtë trupor”.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera