E rëndë: Djali 13 vjeçar e vret me plumb në kokë babain kosovar

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Një 13-vjeçar u padit dhe u dërgua në paraburgim pasi kishte vrarë babain e tij me një plumb në kokë.

Sipas mediave të huaja, viktima është një 33-vjeçar me prejardhje nga Kosova, transmeton rtv21.tv.

Pas një debati të dhunshëm mes prindërve të tij, të enjten rreth në shtëpinë e familjes në Nancy të Francës djali 13-vjeçar shkoi për të kërkuar një pistoletë në dhomën e prindërve. Ai pranoi se kishte hyrë në kuzhinë dhe kishte qëlluar babanë e tij në kokë.

I dyshuar, i cili e kishte fshehur armën në një kaçube pranë shtëpisë së familjes, kishte ikur me një nga vëllezërit e tij 12-vjeçarë. Dy të rinjtë më në fund iu dorëzuan policisë mëngjesin e së premtes. Sipas deklaratave të nënës dhe dy djemve të saj, “viktima kishte pirë shumë alkool dhe ishte agresiv ndaj gruas së tij”. Mjeku që e ekzaminoi, megjithatë, nuk gjeti asnjë gjurmë të dhunës fizike, sipas të njëjtit burim.

Adoleshenti aktualisht është në paraburgim në një repart për të mitur. Katër vëllezërit e motrat e tij janë vendosur përkohësisht në mbikëqyrje.

Të fundit

Të hënën s’ka mësim në shkollat ku votohet

Zv.Ministri i MASHTI-t, Dukagjin Popovci, njoftoi se të hënën nuk do mbahet mësimi në shkollat ku do votohet për zgjedhjet lokale. Mësimi nëpër këto shkolla...

Kosova i mundëson SHBA-së krijimin e një baze të përhershme ushtarake

Mnistri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj, zhvilloi në Pentagon një takim me nënsekretarin e Departamentit amerikan të Mbrojtjes, Colin Kahl. Në këtë takim, në...

Lajme të tjera