Dyshohet për shpërthimin e dy bombave në ambasadën e Shqipërisë në Beograd

Zëri qytetar

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Burime nga diplomacia e Tiranës thënë se ambasada shqiptare në Beograd dje ka qenë cak i një sulmi vandal me bomba.

Dyshohet se dy bomba janë hedhur e kanë shpërthyer në objektin diplomatik shqiptar në Beograd, shkruan Jepi Zë.

Kjo ngjarje ka ndodhur dje rreth orës 18:40 dhe pos dëmtimeve materiale, nuk ka të lënduar.

Ambasada shqiptare në Beograd udhëhiqet nga ambasadori Ilir Boçka.

Të fundit

Lajme të tjera