Drenicaku që përkrahi PDK-në: Në luftë më janë vrarë baba, gjyshi e babëgjyshi, donin ta përqanin Drenicën

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Një qytetar nga Skënderaj, ka reaguar ashpër pas debatit të zhvilluar kohëve të fundit për garën në Skënderaj. Ai ka treguar haptaz se ka përkrahur PDK-në dhe kandidatin e saj z. Fadil Nura.

Sipas tij, ai nuk ishte kundër Familjes Jashari, por kundër atyre që dëshiruan ta përqajnë Drenicën. Ai vazhdoi më tutje duke treguar se “më janë vrarë gjatë luftës baba, gjyshi e babëgjyshi” por sipas tij Bekimi ishte i rrethuar me hiena. Prindi i z. Sami Loshi i cili e bëri këtë reagim, ishte ndër ushtarët më të shquar të UÇK–së

Ky është postimi i tij i plotë:

“Nuk kam qene dhe nuk do jem kurre kunder Familjes Jashari.Thjeshte kam perkrahur bindjet e mija Politike . Per Familjen Jashari jam ne gjendje ta sakrifikoj edhe antarin e fundit te Familjes time.Ne lufte me jane vrar 3 breza Bab,Gjysh,Stergjysh nuk mund ta doni e tja kuptoni dhimbjen Familjes Jashari me mire se une !!Nuk ishim kunder Familjes Jashari ishim kunder individeve te cilet po mundoheshin ta perqanin Drenicen dhe te perfitonin per interesa personale ne emer te Familjes se shenjet Jashari.!!Koha do e tregoj kush ka qene kunder Familjes Jashari e kush kunder Bekimit e kush e ka dashur Bekimin larg hijenave qe i kishte per’rreth…!!#DrenicaNukPerqahet.

 

 

 

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera