Arrestohen disa sirianë në Mitrovicë, plaçkitën një person në mes të sheshit

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Disa sirianë janë arrestuar pak minuta më herët në Mitrovicë.


“Jepi zë” mëson se ata u kapën në flagrancë teksa provonin ta vidhnin një person në mes të sheshit.

Siç kanë thënë dëshmitarët, ata u ndoqën pasi u kapën duke vjedhur me ç’rast dëmtuan një kioskë.

Siç shihet nga pamjet, sirianët u kapën nga Policia dhe u dërguan në stacion.

Ndryshe, edhe më herët janë raportuar disa raste të vjedhjeve nga emigrantët e vendosur në Mitrovicë.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera