Anketa e “KosovaPressit”: Qytetarët zgjedhin Kadri Veselin për kryeministër

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Pyetjes se “Cili është kandidati i duhur për kryeministër të ardhshëm?” në anketën e KosovaPressit, Kadri Veseli dhe Albin Kurti kanë përqindje të njëjtë, por kreu i PDK-së ka 136 vota më shumë.


Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës ka marrë 28.365 vota, ndërsa ai i Lëvizjes Vetëvendosje 28.229 vota.

Në vendin e tretë është kandidatja e vetme femër në këtë garë, ajo e LDK-së, Vjosa Osmani, që ka marrë 14.786 vota ose 20%.

Ndërsa, kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj është i katërti me 834 vota ose 1%.

Fatmir Limaj që është kandidat i një tjetër koalicioni, atij Nisma-AKR – Partia e Drejtësisë, ka marrë vetëm 359 vota.

Ndërsa 244 votues janë ende të papërcaktuar se kush është kandidati i duhur për kryeministër pasi kanë votuar me “Nuk e di!”.

- Advertisement -

Të fundit

COVID-i s’ka të ndalur në Mitrovicë, 33 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera