Albin Kurti që punon në ndërtimtari, ëndërron të takohet me kryeministrin

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Një 19 vjeçar nga Ferizaj ka emrin dhe mbiemrin njësoj si Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Albini, punon në ndërtimtari dhe është shumë i lumtur me profesionin e tij, ndërsa tregon për sfidat e tij me këtë emër.

“Në shkollë kam pas problem me një profesor i cili ka qenë në një parti tjetër, por kam edhe rastet kur njerëzit me përshëndesin dhe bëjmë shaka me shokët e mi”, tha Kurti në t7.

 

Albin Kurti, 19 vjeçar ka një ëndërr të takohet me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurtin.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera