Albin Kurti i shkon në ekspozitë piktorit nga Mitrovica, Kushtrim Istrefi

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Piktori mitrovicas, Kushtrim Istrefi, ka mbajtjur ekspozitën e radhës në Frankfurt të Gjermanisë.

Aty pati vizitorë të shumtë, por nuk munguan as fytyrat politike.

Një prej tyre ishte edhe fituesi i zgjedhjeve, pretendenti për kryeministër, Albin Kurti.

Istrefi është vizituar nga Kurti, me të cilin kanë biseduar për krijimtarinë e tij, por edhe për artin në përgjithësi.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera