Alarmon eksperti mitrovicas i mediave sociale: Mos e klikoni këtë lajm, po iu merret passwordi

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Eksperti i mediave sociale, Valon Kerolli, ka alarmuar se së fundmi po qarkullon një postim me të cilin po tentohet të merren të dhëna personale.

Sipas tij, në një artikull ku flitet për gjoja pamje të nxehta të Dafina Zeqirit, po bëhet një hile për t’ua marrë fjalëkalimet në Facebook.

“Kujdes, nese ju shfaqet ky postim/reklam per pamje te nxehta te Dafina Zeqirit, mos e hapni, eshte phishing! Ka per synim marrjen e fjalekalimit tuaj ne Facebook”, ka thënë Kerolli.

Kohëve të fundit, kanë qenë të shpeshta rastet kur përmes lajmeve të rreme janë marrë të dhëna personale të përdoruesve të rrjetit social Facebook.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera